❤️ Istoria cladirii este incredibila. Initial cladirea adapostea Consulatul Otoman (1879) si devenise pana in 1913 cea mai frumoasa cladire din oras. Cladirea este ulterior nationalizata si devine fabrica de mezeluri, iar apoi carciuma de cartier.

❤️ Istoria cladirii este incredibila. Initial cladirea adapostea Consulatul Otoman (1879) si devenise pana in 1913 cea mai frumoasa cladire din oras. Cladirea este ulterior nationalizata si devine fabrica de mezeluri, iar apoi carciuma de cartier.
